kreslený humor, ilustrace a grafika

KARIKATURY

KARIKATURY NA VAŠI AKCI
Pořádáte večírek, svatbu, dětský den, propagační akci apod.?

Pozvěte si na akci kreslíře karikatur.

Skvělá zábava, zážitek a dárek pro vaše hosty.

Karikatury

Číst dál: zobrazit

Nauč se kreslit

Co nabízím:

 • kreslený humor
 • ilustrace
 • karikatury
 • komiksy
 • reklamní tvorba
 • přáníčka, pozvánky
 • gratulace, svatební ozn.
 • pexesa, omalovánky
 • diplomy, pasovací glejty
 • plakáty, loga
 • ilustrace jídelních lístků
 • grafické návrhy
 • náměty na trička
 • náměty na hrnečky
 • výzdoba interiérů
 • dekorativní předměty
 • ...a mnoho dalšího

V České televizi

Byl jsem v České televizi

ČT Ostrava

Číst dál: zobrazit

Kontakty

Mirek Vostrý
Adresa: Lesní 1417/15; Cheb; PSČ: 35002

IČO: 712 50 492

Mobil: 739 289 918
E-mail: vostry@mirekvostry.cz

Č. účtu: 591 726 910 / 8030
Raiffeisenbank im Stiftland eG
IBAN: CZ79 8030 0000 0005 9172 6910
BIC: GENOCZ21

Budu vám vyprávět o tom, jak mě napadlo udělat tento rekord. Jak probíhaly přípravy a jaká byla cesta k jeho uskutečnění.

Tento rekord vznikl 10.června 2006 v rámci 16. ročníku mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově a jednalo se o rychlostní trojvtip. Dokázal jsem společně s kamarády kreslíři Honzou Mesnerem a Pepou Bílkem, které jsem si k vytvoření rekordu přizval, v čase 7:37,61 min. nakreslit 3 vtipy na náhodně vylosované téma „Policie.“

                    Rekord třetí

Přemýšlel jsem, jaký další rekord udělám. Už jsem udělal největší vtip, největší počet vtipů v daném čase a co teď? Napadl mě nejmenší vtip, ale to jsem hned zamítnul. Pak mě napadl nejrychlejší vtip. To se mi zdálo dobré. Začal jsem tedy vymýšlet jak to udělat zajímavé pro návštěvníky festivalu. Nikoho nebude bavit, když přijdu na pódium, za pár minut cosi nakreslím a odejdu. Někteří ani nepostřehnou, že na pódiu nějaký Vostrý byl. Jak to zpestřit? Určitě nějakou rychlou a chytlavou hudbou, jakou produkuje skupina Kabát. Přesto mi to pořád připadalo takové moc laciné a pro obecenstvo nezajímavé. Blik….napadlo mě nedělat to sám. Přemýšlel jsem, koho ze svých kamarádů kreslířů si pozvat? Určitě to musí být někdo, kdo bude blízko, abychom se mohli lehce domlouvat a sejít se i osobně. Koho pozvat? Chci jen dva a kamarádů kreslířů mám hodně. Abych někoho neurazil. Názorově si úplně nejlíp rozumím s Honzou Mesnerem, a tak první kreslíř byl jasný. Koho jako druhého? Měl jsem spoustu jmen, která připadala v úvahu. Už jsem začal i rozpočítávat…ententýky, dva špalíky….., ale nakonec jsem se rozhodl pro Pepu Bílka. Je to kluk, který skvěle kreslí, je pro každou srandu, ještě se nestalo, aby mě odmítl, a vždy je na něj spoleh. Jasně, druhý kreslíř bude on. Okamžitě jsem oba kontaktoval. Oba souhlasili.

Honza Mesner dělal trochu problémy, jelikož prý není rychlokreslíř, prý někdy kreslí vtip až osm hodin, ale nakonec souhlasil. Vysvětlil jsem jim, jak má rekord proběhnout, a dal jsem jim domácí úkol, vymyslet téma, na které budeme kreslit. Vymyslel jsem, že každý z nás vymyslí svůj vtip na dané téma. Podmínkou je, že ve vtipu musí být tři postavy. Ani o jednu víc, ani o jednu míň. Důvod je prostý. Jsme taky tři. Chtěl jsem, aby do každého vtipu nakreslil každý z nás jednu postavičku, jinak řečeno, na každém vtipu se budeme každý podílet jednou třetinou.. Zajímavé bude koukat na to, jak jeden z nás bude rychlostí zaostávat a jak si budeme zmatečně přehazovat papíry, a pak nebudeme vědět jakou postavičku to vlastně máme nakreslit. Byl jsem tím nadšený.

Dohodli jsme se na třech tématech. Návštěvníci festivalu pak vylosují jedno z nich a nám začnou rozhodčí odpočítávat čas. To ale znamenalo, připravit si vtipy tři. Logicky jsme nemohli tušit, které téma bude vylosované. Navrhnul jsem, udělat si takovou generálku. Trochu si tu souhru nacvičit. Nevěděli jsme kde, a jak. V tom přišel Josef Vaněk, zástupce agentury Dobrý den, kterému říkáme Pepíno, s nabídkou, která vše vyřešila. Nabídl mi, abych účinkoval na vánočních trzích v Praze – Holešovicích, a že bych si tam mohl udělat i výstavu svého kresleného humoru. Souhlasil jsem a nabídl mu, že právě tam si s klukama uděláme onu generálku. Pepíno to přijal.

Rekord třetí

Nastal vánoční čas a Holešovické vánoční trhy se nezadržitelně blížily. Jelikož jsem tenkrát bydlel v prostorném domě, nabídl jsem klukům přístřeší, a tím ušetřil jejich peníze za ubytování. Za necelých 14 dní měli kluci přijet. Bohužel osud mi nepřál. Vánoční čas s sebou nese i uklízecí šílenství a protože tentokrát zvítězila pohodlnost, pozval jsem si na vyčištění koberců firmu. Přijeli dva chlapíci, otec a syn, přivlékli si do domu dva veliké vysavače a mnoho různých čistících prostředků. Rozhodli se, že začnou zeshora (dům měl patro), a tak začali v obýváku. Nechtěl jsem jim koukat pod ruce, a tak jsem po chvilce odešel z pokoje, a sešel schodiště. To, co mě na schodišti čekalo, mě málem život stálo. Proti schodišti byla elektrická rozvodová skříň, která byla v plamenech. Zakřičel jsem, ať přestanou luxovat a začal hasit. Sundal jsem svetr, který jsem měl na sobě, přisunul židli a hasil. Zakřičel jsem, ať mi někdo podá vodu. V tom mi ale došlo, že hasit elektriku vodou nejde a tak jsem vodu zatrhnul. Nakonec se mi podařilo plamen uhasit. Bohužel v celém domě nešla elektrika. Pánové s vysavači odjeli a co teď? Venku se stmívalo už v 16 hodin, takže byla tma všude, kam se člověk podíval, a netopil kotel. Zima a tma mě psychicky ničily. Měl jsem veškeré přípravy na vánoční čas dokončené, jen ty koberce scházely.

Bylo potřeba dát elektrické rozvody do pořádku. Kontaktoval jsem firmu, která se tímto zabývala. Bohužel nemohli dorazit hned. Své lidi měli všude možně po stavbách, kde finišovali, jelikož za týden firma zavírá a otvírá své služby až týden po novém roce. Podařilo se mi je přesvědčit, že se nacházím v zoufalé situaci a že nemohu být až do nového roku bez elektriky. Slíbili, že přijdou. Čekal jsem tři dny a pořád nikdo nepřicházel. Volal jsem a zoufale prosil o pomoc. Mezi tím jsem uprosil souseda a natáhl si od něj prodlužovačku, aby mi aspoň fungoval kotel a nemrznul jsem. Nechápal jsem, jak dřív lidi mohli existovat jen o petrolejce, bez rádia a televize. Nakonec přišli. Hurááá. Po chvilce mě ale nadšení přešlo. Z krásně uklizeného domu, připraveného na vánoční čas se stalo staveniště. Páni řemeslníci brali omítku a zdi útokem. Sutě byly všude. Nastal problém s ubytováním kluků. Kam je dát? Tady je ubytovat nemůžu. Zajistil jsem tedy ubytování v nedalekém penzionu. Kluci to přijali sportovně. Co jiného jim taky zbývalo, že? Odreagoval jsem se s nimi v restauraci u piva a šipek a druhý den nás čekala generálka. Místo abych doma uklízel spoušť po elektrikářích, šel jsem trénovat rekord do Holešovic. Akce proběhla skvěle. Zvládli jsme to dokonale. I Honza Mesner to zvládl přesto, že není rychlokreslíř, jak tvrdil. Ještě tentýž den musel odjet Pepa Bílek, a tak jsme to druhý den absolvovali sami s Honzou. Věděli jsme, že to jsme schopni zvládnou, a to nás hřálo u srdce. Mě to potěšení poněkud kazil pocit ze spouště v domě a účtu, který mě po vánocích navštíví v mé poštovní schránce.

Nastal den „D.“ Rozjel jsem se do Pelhřimova. Bohužel se zpozdil program, a tak jsme na své vystoupení čekali dost dlouho.

Rekord třetí

Nakonec jsme se dočkali. Kvůli zpoždění na podiu zároveň probíhal jiný pokus o rekord, a tak nešlo použít rychlou hudbu k podbarvení našeho pokusu o rekord, ale i tak to bylo úžasný. Návštěvníci festivalu vylosovali téma: „Policie,“ a my začali kreslit.

Rekord třetí

Zvládli jsme to za 7:37,61 min. Stali jsme se rekordmany.

Rekord třetí

Večer jsme si užili galavečeru s ohňostrojem a oslavovali.

------------------------------------------------------------------------------
Podívej se i na další rekordy:

Rekord první - Rekord druhý - Rekord čtvrtý - Rekord pátý
------------------------------------------------------------------------------

Fotogalerie: 
Rekord třetí
Rekord třetí
Rekord třetí
Rekord třetí
Rekord třetí
Rekord třetí

   

| •Admin• | 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.